İade İptal Koşulları

İADE, DEĞİŞİM ve İPTAL Politikamız

Ürün iadesi işlemlerinde, 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun şartları uygulanır. Alıcılar, 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının 14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. 

Bildirim için iletişim bölümü kullanabilir, ya da iletişim sayfasında yer alan e-posta adresimize gönderebilirsiniz. Şirketimizden onay alınmadan iade / değişim işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade / değişim işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, tarafınıza gönderilen şekliyle, ürün, fatura, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin eksiksiz olarak, tarafınıza bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren karşı taraftan kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren karşı tarafa aittir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez. Kurumsal fatura kesilen siparişlerde iade prosedürünün işlemesi için şirketimize iade faturası kesilmesi gerekmektedir. İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği müşteri hizmetleri tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 7 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir. 

Havale ile yapılan sipariş iptalleri sonrası iadeler ortalama 1 iş günü içinde Kredi kartı iadeleri ise ortalama 3 iş günü içinde yapılacaktır. Aynı gün yapılan kredi kartı iadeleri bankanız tarafından aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanızı öneririz. Özellikle debit olarak bilinen atm kartlarına yapılan iadeler ortalama 7 iş günü sürebilmektedir. Siparişinizle ilgili "İptal Edildi" uyarısı size bildirildikten sonra tüm bedel kredi kartınıza ya da havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılacaktır.

 

100% Müşteri
Memnuniyeti
Güvenli
Alışveriş
Sigortalı
Kargo
Özel Şık
Kutu
Özel
Üretim
Bakım
Garantisi